How you doin'?

Najlepsze seriale komediowe. Ranking 5 najlepszych produkcji z wieloma sezonami i świetnym humorem

Spora część z nas regularnie ogląda filmy, seriale i inne programy telewizyjne. Oczywiście ich największą zaletą i głównym zadaniem jest dostarczanie nam rozrywki. Nic więc dziwnego, że powstało sporo produkcji, które skupiają się właśnie na poczuciu humoru, żartach sytuacyjnych i komicznych perypetiach bohaterów. Niektóre z nich doczekały się wielu sezonów i oddanych fanów na całym świecie. Prezentujemy Wam subiektywny ranking pięciu seriali komediowych, które cieszą się ogromną popularnością. Wszystkie one doczekały się co najmniej kilku serii i zapewniają zabawę na długie godziny. Wszystkie są także dostępne za pośrednictwem platform streamingowych.

5. Świat według Kiepskich

Zaczynamy od rodzimej produkcji, która już lata temu osiągnęła status kultowej. Perypetie rodziny Kiepskich bawiły pokolenia i do dziś cieszą się oddanym gronem fanów. Serial opowiada o losach stereotypowej polskiej rodziny i bezlitośnie szydzi z naszych narodowych przywar. W produkcji znajdziemy też stereotypową patologię, alkoholizm, chamstwo i sąsiedzkie animozje. „Świat według Kiepskich” doczekał się już dziewięciu sezonów. Przed seansem pamiętać należy jednak, ze rubaszny humor nie trafi do każdego.
Dostępny na: Ipla

"Przyjaciele" / AKPA

4. The Office

Jak wygląda praca w stereotypowej korporacji? Widzowie mogą przekonać się o tym w „The Office”. Znajdziemy tu doskonały humor, sporą dawkę absurdu, sarkazmu i barwnych postaci. Najciekawszą z nich jest chyba Michael Scott – ekscentryczny szef, który z pewnością nie należy do tytanów ciężkiej pracy. Jego zespół to także zbiór ciekawych indywiduów i postaci, które potrafią poprawić humor na cały dzień. Pozornie jest to tylko mockument o pracownikach firmy sprzedającej papier – w praktyce jednak „The Office” jest jednym z najśmieszniejszych seriali w historii, który liczy sobie aż 9 sezonów.
Dostępny na: Amazon Prime Video

3. Jak poznałem Waszą matkę

Jeden z najlepszych seriali komediowych ostatnich lat. Produkcja opowiada o losach i perypetiach piątki przyjaciół: Barneya, Robin, Lily, Marshalla i Teda. Ten ostatni stara się odnaleźć miłość swojego życia – cały serial jest zaś formą opowieści o jego dążeniach, którą Ted przedstawia swoim dzieciom. Każdy z bohaterów ma unikalne cechy i przywary, które łączą się w prawdziwą mieszankę wybuchową. Dziewięć sezonów serialu tworzy spójną opowieść, w której z czasem coraz więcej rzeczy staje się jasne. W bohaterach zaś możemy często odnaleźć wzorce i stereotypy, które sami powielamy. „Jak poznałem Waszą matkę” to pozycja niemal obowiązkowa dla fanów „Przyjaciół”, o których jeszcze przeczytacie w tym zestawieniu.
Dostępny na: Netflix


2. Brooklyn 9-9

Serial komediowy nieco innych od pozostałych wymienionych w niniejszym zestawieniu. Produkcja zabiera nas na nowojorski posterunek policji. Spotykamy tam leniwego (ale skutecznego) detektywa, jakim jest Jake Peralta. Powolne i rutynowe życie komisariatu zakłóca pojawienie się nowego dowódcy, który zamierza wprowadzić nowe porządki. Wszystko to dzieje się w tle pracy funkcjonariuszy i zabawnych sytuacji z ich udziałem. „Brooklyn 9-9” doczekał się póki co siedmiu sezonów – najnowszy z nich miał swoją premierę w lutym 2020 roku.
Dostępny na: Netflix

1. Przyjaciele

Jeden z najbardziej kultowych i najlepszych seriali komediowych w historii. Losy nowojorskich przyjaciół śledziły (i nadal śledzą) miliony widzów na całym świecie. Głównymi bohaterami „Przyjaciół” są: Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler i Ross. Każde z nich dąży do szczęśliwego związku i stara się ułożyć swoje dorosłe życie. Ich miłosne, zawodowe i osobiste perypetie potrafią rozbawić do łez. W 2019 roku serial skończył 25 lat – jego ponadczasowy humor sprawia jednak, że do dziś jest jedną z najchętniej wybieranych produkcji. Dziesięć sezonów serialu zapewni długie godziny świetnej zabawy. Jest to jeden z tytułów, którym z pewnością warto dać chociaż szansę.
Dostępny na: Netflix

Znacie już nasze serialowe propozycje, które powinny poprawić Wam humor. Teraz my czekamy na Wasze sugestie i inne tytuły, które potrafią wywołać uśmiech na Waszych twarzach. Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach. 


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO