Którą lubisz najbardziej?

Najlepsze i najpiękniejsze bajki Disney'a, które musisz zobaczyć! TOP5

Uwielbiamy przenosić się czasem w wymyślony świat. A najbardziej lubimy oglądać to, co wychodzi od Disneya. A na ich koncie jest mnóstwo pięknych bajek, które potem oglądają inne pokolenia. „Pinokio”, „Śpiąca Królewna” czy „Kopciuszek”… To tylko nieliczne bajki, które wspominamy z nostalgicznym westchnieniem. Chociaż te bardzo nam się podobały - mamy kilka innych typów, które musiały się znaleźć w tym rankingu. Sprawdźcie koniecznie do jakich bajek czujemy ogromny sentyment i które podobały nam się najbardziej. Oto pięć naszych ulubionych bajek Disneya.

Piękna i Bestia 

Dawno temu pewna wróżka postanowiła zamienić okrutnego księcia oraz jego świtę. On stał się przerażającą bestią, a jego pracownicy przemienieni zostali w domowe przedmioty. Czar może zdjąć tylko prawdziwa miłość… Bella z kolei mieszka w miasteczku, gdzie chętnie wybiera się do biblioteki, aby rozsmakować się w życiu zmyślonych bohaterów. Zaczyna dziewczyna w ogóle nie zwraca uwagi na adoratorów, którzy żywo zabiegają o jej względy. Pewnego dnia jej ojciec zapuszcza się w zabronione miejsce, więc Bella biegnie, aby go uratować. Zostaje w zamczysku ogromnej, paskudnej Bestii w zamian za to, że ten wypuści jej ojca. Czy Bestia do dnia swoich dwudziestych pierwszych urodzin obdarzy kogoś miłością? I co najważniejsze - czy ktoś pokocha jego, zanim spadnie ostatni płatek zaczarowanej róży? 

 

Materiały promocyjne bajki / "Alicja w Krainie Czarów"

Zakochany kundel

Lady jest przepiękną, ułożoną cocker-spanielką z dobrego domu. Pewnego dnia jej życie się zmienia, kiedy na świat przychodzi mały szkrab. Niestety, jej państwo wyjeżdżają, a dziecko zostaje pod opieką ciotki i jej okropnych kotów… Musi uciec z domu i wtedy właśnie na pomoc przybywa jej Tramp - bezpański kundel. Tramp jest powszechnie znany, szanowany, a jego głównymi cechami są odwaga i pomysłowość. Suczka jednak nie jest nim zainteresowana w taki sposób. Wszystko jednak zmienia się, kiedy widzi inne oblicze Trampa. Najlepiej widać to w scenie, kiedy to pieski na tyłach knajpki pozwalają sobie na romantyczną kolację. Ale wszystko kiedyś się kończy. I tutaj również pojawia się taka chwila - to moment, kiedy Lady zostaje złapana przez hycla… Jak potoczy się dalej ta piękna historia zakochanych piesków? 

Król Lew

Jedna z najpiękniejszych bajek, których chyba nie trzeba przedstawiać. Film opowiada o losach Simby - młodego lwa, którego jego wuj oskarża o to, że zabił swojego ojca. Że to właśnie przez niego Mufasa spadł z Lwiej Skały. Skazie w to graj - zawsze chciał przejąć władzę w królestwie. Nie będzie się działo tutaj dobrze… Simba, po wielu kilometrach tułaczki, poznaje Timona i Pumbę, którzy pokazują mu zupełnie inne życie. Po kilku latach Simba wpada na swoją dawną przyjaciółkę, Nalę, od której dowiaduje się, że królestwo prawie upada… Młody następca tronu chce ochronić ukochaną Nalę, matkę i wszystkich innych przed okropnym Skazą i jego świtą. Wraca więc do dawnej ojczyzny, by zawalczyć o tron. 

 


Alicja w Krainie Czarów

Jest to jedna z pierwszych realizacji tej bajki, która oparta została na książce o tym samym tytule, którą napisał Lewis Carroll. Bajka opowiada o malutkiej, drobnej blondyneczce, która pewnego razu zawzięcie zaczyna gonić królika. Wpada nagle do króliczej nory i rozpoczyna wędrówkę po niezwykłym świecie, gdzie spotyka wiele różnych, dziwnych postaci. Ale nie wszystko będzie dla niej dobre - na jej drodze pojawi się również kilka strasznych bohaterów, a dziewczyneczka ostatecznie będzie musiała skonfrontować się z gniewną i surową Królową Kier. 

101 dalmatyńczyków 

Bajkę rozpoczyna zapoznanie z dwoma bohaterami. To Pongo i jego właściciel - Roger. Wiodą sobie oni spokojne życie w małej kawalerce, ale pewnego dnia ich życie całkowicie się zmieni. Wszystko za sprawą małego spisku Pongo, który uknuł, kiedy godzinami przesiadywał na parapecie w mieszkaniu i patrzył na przechodzące chodnikiem kobiety z psami. Roger poznaje niejaką Anitę, która jest właścicielką Perdity. Nie tylko właściciele piesków się w sobie zakochują, ale piękne dalmatyńczyki również. Wiodą szczęśliwe życie, a po pewnym czasie na świat przychodzi pięcioro szczeniąt. Chrapkę ma na nie Cruella Demon. Nikt nie wie, że chce je kupić tylko po to, aby uszyć sobie z nich futro… W końcu porywa je, a psy rozpoczynają dramatyczną walkę o odzyskanie swoich dzieci. Ale nagle robi się ich nieco więcej… 

Zobacz również takie bajki jak "Madagaskar", "Pinokio" czy "Sing".


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO