Muzyczna komedia z Marilyn Monroe

Mężczyźni wolą blondynki – diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety?

„Mężczyźni wolą blondynki” to rozśpiewana komedia z Marilyn Monroe w roli głównej, która trwale zapisała się w historii kina. To właśnie w tym filmie amerykańska gwiazda wykonała słynny utwór „Diamonds are a girl’s best friend”. Glamour, sława i życie w luksusie to wszystko, czego pragną bohaterki filmu – dwie urocze artystki estradowe. Gdy jednak odkryją, że ktoś chce naruszyć ich dobre imię udowodnią, że nie są tylko słodkimi piosenkarkami. Ponadczasowa produkcja zapewni widzowi niezwykłe spotkanie z jedną z najsłynniejszych hollywoodzkich gwiazd, która wówczas osiągała szczyty swojej kariery.

Tytuł oryginalny: Gentlemen Prefer Blondes
Gatunek: Komedia
Rok produkcji: 1953
Premiera: 1 lipca 1953
Reżyseria: Howard Hawks
Scenariusz: Charles Lederer

"Mężczyźni wolą blondynki"/Materiały prasowe

Opis fabuły

Akcja filmu rozgrywa się przede wszystkim na wielkim i luksusowym promie, który zmierza przez Atlantyk do portu we Francji. Na jego pokładzie znajdują się dwie bliskie przyjaciółki i artystki estradowe, Lorelei oraz Dorothy. Pierwsza z nich jest uroczą blondynką, która kocha życie na wysokiej stopie. Od pewnego czasu jest zaręczona z młodym milionerem, Gusem. Jego ojciec nie wierzy jednak w czyste intencje narzeczonej syna i postanawia wynająć detektywa, żeby zdobył kompromitujące dowody świadczące przeciwko niej. Niczego nieświadome dziewczyny świetnie bawią się podczas rejsu. W trakcie podróży Lorelei wpada na pomysł znalezienia majętnego męża również dla Dorothy. Wszystko się komplikuje, gdy detektyw dostrzega, że Lorelei wyjątkowo dużo czasu spędza z prezesem kopalni diamentów, Francisem „Piggym” Beekmanem. Wkrótce udaje mu się przyłapać oboje w dość dwuznacznej sytuacji. Gdy przyjaciółki odkrywają, że są śledzone, postanawiają za wszelką cenę odzyskać kompromitujące materiały, zanim dotrą do bogatego ojca Gusa.


Zwiastun

Obsada

Marilyn Monroe – Lorelei Lee
Jane Russell – Dorothy Shaw
Charles Coburn – Sir Francis „Piggy” Beekman
Elliott Reid – detektyw Ernie Malone
Tommy Noonan – Gus Esmond junior

Macie już za sobą komedię „Mężczyźni wolą blondynki”? W takim razie koniecznie obejrzyjcie porywający film akcji „Underdog”. Zachęcamy również do zapoznania się z takimi produkcjami jak „Polityka” oraz „Blackburn”.

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO