Serial oparty na powieści Huxleya

Brave New World – zgubna utopia

„Brave New World” to amerykański serial science fiction, który powstał w oparciu o słynną powieść Aldousa Huxleya o tym samym tytule. Jego premiera odbyła się w Stanach Zjednoczonych 15 lipca 2020 roku. Produkcja doczekała się jednego sezonu. Serial przedstawia wizję utopijnego świata, w którym każdy jest przyporządkowany do odpowiedniej grupy społecznej i posiada ściśle określone prawa, obowiązki oraz przywileje. Stawia pytania o to, czy stworzenie idealnego, wyzbytego od dzisiejszych problemów społeczeństwa, jest w ogóle możliwe.

Gatunek: Sci-Fi
Liczba sezonów: 1
Liczba odcinków: 5
Twórcy: David Wiener
Rok premiery: 2020
Kraj: USA
Platforma: Peacock

Brave New World / Materiały promocyjne

Opis serialu

Serial przedstawia wizję utopijnego społeczeństwa, które osiągnęło pokój i stabilizację poprzez wprowadzenie ścisłych ograniczeń w życiu prywatnym, relacjach rodzinnych, sferze ekonomicznej, a nawet w sposobie przekazywania historii. W tym pozornie idealnym świecie system sztucznej inteligencji o nazwie Indra łączy obywateli za pomocą sieci bezprzewodowej. Obywatele przyjmują różnego rodzaju środki, które mają im zapewnić spokój i szczęście. Akcja serialu rozpoczyna się w momencie, gdy Bernard Marx informuje Leninę Marx, że łączący ją związek seksualny z Henrym Fosterem może mieć charakter aspołeczny. Wkrótce wychodzi na jaw, że mające dawać poczucie szczęścia pigułki „somy”, które bierze znaczna część społeczeństwa, nie działają na każdy rodzaj bólu – wśród jednej z grup zaczynają zdarzać się samobójstwa. Bohaterowie serialu zaczynają odkrywać kolejne luki w systemie, który ma zapewnić ład.

Polecamy również film „Equilibrum”. Warto też obejrzeć inne filmy science fiction, takie jak „Ludzkie dzieci” czy „Helstrom – w pogoni za złymi”.


Zwiastun

Obsada

Harry Lloyd – Bernard Marx
Jessica Brown Findlay – Lenina Crowne
Alden Ehrenreich – John
Kylie Bunbury – Frannie
Hannah John-Kamen – Wilhelmina Watson
Sen Mitsuji – Henry Foster
Joseph Morgan – CJack60
Nina Sosanya – Mustafa Mond
Demi Moore – Linda

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO